Wrangler JK – gadgety

Kupując fabrycznie nowe auto z salonu jesteśmy przez pierwsze lata użytkowania ograniczeni w przerabianiu naszego Jeepa, jeśli oczywiście chcemy zachować gwarancję. Czas ten można wykorzystać na sprawdzenie możliwości terenowych seryjnego Wranglera, które nie są małe.

Jakie przydatne gadgety możemy dodać do naszego JK nie tracąc gwarancji, a podnosząc komfort użytkowania auta.

Zacznijmy na zewnątrz:

Jest kilka elementów, w które auto nie jest wyposażone, a które bardzo ułatwiają życie, podnosząc zarówno wygodę użytkowania jak również, poprawiając osiągi i bezpieczeństwo, niektóre z gadgetów są dość kosztowne inne w niewygórowanych cenach. Zaczniemy od tych mniej efektownych za to bardziej praktycznych.

zamek

Jeep JK jak wszystkie Wranglery nie ma zamka maski, w standardowym rozumieniu zamknięcia na kluczyk, tak więc jeśli chcemy uniemożliwić postronnym otwieranie maski naszego auta powinniśmy zainwestować w zamek.


siatka

Osłona chłodnicy to kolejna część, w którą niestety JK nie jest fabrycznie wyposażony więc siatka chroniąca chłodnice to tzw „must have” (bo wyjmowanie robaczków pęsetą, nie należy do przyjemnych zajęć :)).

Siatki, oczywiście z przetłoczeniami pod legendarne 7 szprosów, dostępne w kilku wersjach.


spartan

Można pójść o krok dalej i zamiast instalować tylko osłonę chłodnicy, wymienić cały „ryjek”.

Grill Spartan bo o nim mowa nada zupełnie nowy, agresywny wygląd autu, dostępne są wymienne graficzne wstawki grilla lub wstawki z miejscem pod dodatkowe oświetlenie. Grill Spartan stanowi część systemu Spartacus, któremu poświęciliśmy już wpis na naszym blogu – System Spartacus do JK 


maska_17759.02

Nie tracąc gwarancji możemy śmiało wymienić maskę na Wersie Tuningową – wyposażoną w dodatkowe wloty powietrza, dzięki którym zwiększa się chłodzenie silnika.

Jest to nie mała inwestycja, za to w znaczący sposób podnosząca możliwości auta dodatkowo całkowicie zmieniająca jego wygląd.

Stosunkowo prosta instalacja (orientacyjny czas 2h+)


panele

Jeśli chcemy jeździć po lasach, krzakach itp a nie chcemy narazić na szwank lakieru niezastąpione będą magnetyczne panele dostępne do wersji dwu i cztero-drzwiowej. Wykonane z grubego 1,8mm materiału o mocnym przyciąganiu, na zestaw 4D składa się aż 15 elementów! Matowe wykończenie paneli przyciąga wzrok. 👀


euroguard

Osłony oświetlenia to kolejny przydatny element ochroni on lampy naszego auta i jest dosyć łatwy do zainstalowania, dostępny w dwóch wykończeniach czarnym lub stal nierdzewna.


cb

Użytkownikom radia CB przyda się mocowanie samego radia oraz mocowanie anteny, dostępne oddzielnie lub w zestawie.


eclips

Aby uchronić się przed udarem, a jednocześnie korzystać z pogody niezastąpiony będzie daszek przeciw słoneczny eclipse. 

Panele dachowe w JK to cudowny wynalazek łączy przyjemność odkrytego nadwozia z wygodą sztywnego dachu, jak widać na zdjęciu daszek przeciwsłoneczny doskonale mieści się pod panelami.

2016-06-11_0128


owiewki_szyb

Owiewki szyb ochronią przed wiatrem i deszczem.


owiewka_maski

Owiewki maski – angielska nazwa tłumaczy wszystko – bug deflector 😀 Odchylając strugę powietrza chroni nie tylko przed owadami ale i małymi śmieciami zarówno maskę jak i przednią szybę.


drzwiczki

Wranglery nie są wyposażane w drzwiczki wlewu paliwa, jeśli komuś ich brakuje ze względów estetycznych (dostępne różne wykończenia czarne, chromowane, stal nierdzewna) lub jako dodatkowej ochrony (dostępne z zamkiem) może je łatwo zamontować do plastikowego kołnierza.


oslony_progow

Osłony progów to kolejny element ochronnych. Dzielą sie one na trzy kategorie są to: zewnętrze osłony progów np osłony rurowe, nakładki na same progi oraz nakładki na lakierowane części nadwozia.


oslony_

Osłony pod klamki mocowane we wgłębieniach pod klamką, pozwolą uniknąć porysowania drzwi, podkreślą też styl auta. Dostępne w wykończeniu czarnym i chrom.

osłona_klamki


Przenosząc się powoli do wewnątrz auta proponujemy:

pokrowce

Pokrowce na fotele zawsze się przydadzą zwłaszcza jeśli są wyposażone w liczne schowki, kieszonki itp wybór jest dość szeroki: pokrowce, jedno kolorowe, dwu kolorowe z większą lub mniejszą ilością schowków, a także pokrowce cargo „współpracujące” z systemem MOLLE (w których skład wchodzi pokrowiec + 7 toreb)


podsufitka

Polecamy izolację (zarazem wygłuszenie i ocieplenie) sztywnego dachu. W zimę pozostawi wewnątrz więcej ciepła, wygłuszy hałasy z zewnątrz (zwłaszcza irytujący deszcz) w lato zapewni dodatkową izolację.


organizer

Z tzw „przydasi” bardzo praktyczne są organizery montowane na daszki przeciwsłoneczne.


dywaniki

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości w aucie nic nie zrobi dla nas więcej niż dywaniki All Terrain , one po prostu same utrzymują porządek wewnątrz, wszystkie ich cech pokazane są doskonale w filmach promocyjnych.

Dostępne są w rożnych kolorach, pasujących do wykończenia auta, sprzedawane w zestawach lub pojedynczo.

Gunny R.Lee Ermey znany między innymi  z filmu „Full Metal Jacket” przedstawia wszystkie cech dywaników All Terrain

To video pokazuje praktyczne zastosowania dywaników od Rugged Ridge


 

konsola

Jeśli mamy dodatkowe oświetlenie, hebel wyciągarki lub inne akcesoria, na pewno przyda się konsola pod przełącznik montowana na słupku A, która pomieści 4 podświetlane przełączniki, tym sposobem całe sterowanie dodatkowym sprzętem mamy w jednym wygodnym miejscu.  Dostępne są przełączniki z różnymi kolorami podświetlenia jak również port USB.

UWAGA ! Zanim zaczniemy „dłubać” w instalacji elektrycznej należ upewnić się że nie koliduje to z gwarancją auta.


oslona_konsoli

Typowym gadgetem do wnętrza auta jest osłona konsoli środkowej ona jest po prostu cool 🆒, jak to mówią amerykanie.


W naszej ofercie jest całe mnóstwo innych akcesoriów na zewnątrz jak i do wewnątrz pojazdu do wszystkich Jeepów od Willis’a do JK

Zapraszamy do naszego sklepu